Biyografi

Nilgün Esin Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Nilgün Esin kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Nilgün Esin’den söz edeceğiz.

Nilgün Esin Kimdir?

  • Sunucu.

Ankara’da dünyaya gelen Nilgün Esin, 2002 ile 2007 yılları arasında Ankara’da oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görevler almıştır. İlk olarak 2002’de TRT’de yayınlanan ”Sözcük Çocuk” adlı yarışmaya televizyon karşısına çıkan Nilgün Esin, bu zamana kadar 20’ye yakın projede sunucu olarak çalışmış; aynı zamanda çeşitli ödüllere de layık görülmüştür. Seslendirme sanatçılığı ve sunuculuğunun yanı sıra Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çekimler yapmıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Nilgün Esin, aynı zamanda TRT ekranlarında yayınlanan ”Bu Toprağın Sesi” adlı programın da sunuculuğunu yapmaktadır. Tecrübeli sunucu Nilgün Esin hakkında merak edilen doğum tarihi nedir, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • nilgunesin.com, Nilgün Esin, erişim tarihi: 22 Aralık 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.