Biyografi

Nilperi Şahinkaya Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu? Oynadığı Dizi ve Filmler?

Nilperi Şahinkaya kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Nilperi Şahinkaya’dan söz edeceğiz.

Nilperi Şahinkaya Kimdir?

  • Oyuncu.

23 Şubat 1998 tarihinde Senegal’in başkenti olan Dakra’da dünyaya gelen Nilperi Şahinkaya’nın babası diplomattır. Annesi ve babasının boşanmasının ardından annesi ile beraber Türkiye’ye dönüş yapan Nilperi Şahinkaya, eğitimine Fransa’nın başkenti Paris’te başlamıştır. Lisans eğitimine ise Bilkent Üniversitesi’nde devam etmektedir.

İlk oyunculuk kariyerine Deniz Yıldızı adlı dizi ile adım atan Nilperi Şahinkaya, ardından Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizide Mesude karakterine hayat vermiş ve bu karakteri ile tanınmıştır. Daha sonra da Kayıp isimli dizide oynayan Nilperi Şahinkaya, özellikle FOX TV ekranlarında yayınlanan Kiraz Mevsimi adlı dizide Şeyma karakteri ile tanınmıştır. Blu TV’de yayınlanan ve Türkiye’nin ilk vampir dizisi olan Yaşamayanlar adlı dizde Melisa karakterini oynamıştır. Bu dizide Elçin Sangu, Birkan Sokullu, Kerem Bursin, Selma Ergeç gibi isimlerle beraber oynamıştır.

Sevgilisi Kimdir?

Hürriyet gazetesinin haberine göre  Nilperi Şahinkaya’nın sevgilisi Emre Yusufi’dir. Yusufi ile beraber 8 Ağustos 2020 tarihinde Arnavutköy’de bir mekanda sevgilisiyle baş başa yemek yemiştir.

Boyu ve Kilosu

  • Güzel ve başarılı oyuncu Nilperi Şahinkaya 1.67 boyunda, 54 kilodur. Ayrıca Balık burcudur.

Güzel oyuncu aynı zamanda Almanca, İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir. Instagram hesabında 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Nilperi Şahinkaya’nın doğum tarihi 23 Şubat’tır. Annesi hakkında detaylı bilgileri en kısa sğrede sizlerle paylaşacağız. Kerem Bürsin ile beraber sahneleri sıkça konuşulmuştu.

Nilperi Şahinkaya ile İlgili Aramalar

Google’da Nilperi Şahinkaya ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Nilperi sahinkaya Instagram Nilperi Şahinkaya, Kerem Bürsin Nilperi Şahinkaya Kerem Bürsin film Nilperi Şahinkaya sevgilisi Nilperi Şahinkaya babası Salim Levent Şahinkaya Nilperi şahinkaya ekşi Nilperi Şahinkaya annesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds