Sağlık

Norvasc Ödem Yapar mı?

Kalp dolaşım sistemi vücudumuzun en önemli parçasıdır. Böylesine hayati bir sistemde yüksek kan basıncı oluşması ise vücudumuzda birçok aksaklığı beraberinde getirebilir. Norvasc isimli ilaç bu problemş doktor tavsiyesi ile birlikte çözmenize, hipertansiyon sıkıntısına çare bulmanıza yarar. Ancak ne yazık ki her ilaçta olduğu gibi birçok yan etkisini görme şansınız mümkün olacaktır. Bu makalemizin asıl konusu ise bu yan etkilerden biri olan ödem. Norvasc ödem yapar mı? Sorusuna gelin kısaca cevap vermeye çalışalım.

Norvasc yan etkilerini ilacı ilk kullandığınız anda ya da bir süre sonra görmeye başlayabilirsiniz. Durum böyle olunca ilacı kullanım esnasında dikkatli bir gözlem yapmanız elzemdir. Norvasc ödem yapar. Ancak bu yalnızca görülen yan etkilerden biridir. Prospektüs kaynağında direkt acile başvurmak yerine bir haftadan uzun sürmesi halinde doktora söylemenizi önermiş. Ancak yine de doğrudan hastaneye gitmeniz daha akıllıca olacaktır.

Özet olarak, ayak bilekletinde, bacaklarda ya da vücudunuzun herhangi bir yerinde ödem görmeniz halinde ilacı kullanmayı kesmeniz tedaviyi sekteye uğratabilir. Bu sebepten dolayı ilaç değişimi ve doz miktarı ayarlamasını kardiyoloji uzmanınızın yapması en iyisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.