Sağlık

Ella Ödem Yapar mı?

Doğum kontrolü için kullanılan yollar arasında çok çeşili yöntemler olmasının yanında ertesi gün hapları tamamen farklı bir sınıfa girmektedir. Bu hapların kullanımına ilişkin doktor ve eczacı tavsiyesi almadan bilinçsiz kullanım da bazı sorunlara yol açabilir. Ancak bu yazıda işleyeceğimiz konu Ella ilacı ve ödem ile ilgili olacaktır. Kullanıcılardan bazıları ilacı içtikleri esnada uzun süreler ödem rahatsızlığıyla karşı karşıya kaldıklarını bildirmişlerdir.

Ella ödem yapmaz. Prospektüsten aldığımız bilgiye göre yan etkiler arasında bu kelimeye hiç rastlayamadık. Ancak adet olmadan önceki dönemde kısa süreli ödem görülme ihtimali vardır. Ayrıca bu ilacı sık sık bir kontrol yöntemi olarak değil, yalnızca nadiren ve gereken durumlarda kullanmak gerekir. Üst üste kullanım gibi olağan dışı durumlarda oluşan bir ödem söz konusu ise kadın doğum uzmanı doktorunuza danışmak en akıllıca yol olacaktır.

Sonuç olarak, ilaç çok yaygın olarak kullanılan ve genellikle güvenilen bir türden olsa da dikkatli olmalısınız. Ayrıca alerjik reaksiyonlar ve vajina bölgesinde hassasiyet gibi durumlarla karşı karşıya kalma riskinizin de bulunduğunu unutmayınız ve dikkatli olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi