NTV Gece Gündüz Sunucusu Gülay Afşar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Gülay Afşar kimdir, nereli ve kaç yaşında, kaç doğumlu, ne mezunu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Gülay Afşar’dan söz edeceğiz. 

Gülay Afşar Kimdir? 

  • Sunucu, spiker. 

11 Ocak 1968 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Gülay Afşar, 1986 senesinde Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra lisans eğitimi için İstanbul’a gelen Gülay Afşar ardından da Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden başarıyla mezun oldu. 

İlginizi Çekebilir:  Gökşin Saraç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim? Boyu?

Medya kariyerinin öncesinde 10 yıl kadar bir süre finans piyasalarında görev alan Gülay Afşar, daha sonra medya sektörüne, televizyonculuk kariyerine adım attı. 1997 senesinde Kanal E’de başlayan Gülay Afşar, 1999 senesinde ise Kanal E’den ayrılarak CNN TÜRK ekranlarında çalışmaya başladı. 

Ardından da 2001 senesinde CNBC-e ve NTV’de görev alan Gülay Afşar, söz konusu bu kanallarda 5 sene boyunca ekonomi programlarını sundu. Bu programlarda birbirinden uzman konukları ile gündeme ilişkin meseleleri ele aldı. Bu programı ile büyük beğeni topladı. 

İlginizi Çekebilir:  Ahmet Kaynak Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Gülay Afşar evli ve 2 çocuk annesidir ve halen NTV’de gece yayınlanan Gece Gündüz isimli programı sunmaktadır. Bu yazıda ayrıca kendisi hakkında merak edilen belli başlı sorulardan da söz edeceğiz. 

Kaç Yaşında? 

Bir haber sitesinde Gülay Afşar’ın yaşı 42 olarak verilmiş ancak bu yanlış. Kendisi 1968 doğumlu olduğundan 52 yaşındadır. 

Nereli? 

Bu soru hakkında net bir bilgi olmasa da Bursa’da doğduğu ve 1986 senesinde Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun olduğu biliniyor ancak belirttiğimiz gibi aslen nereli olduğu konusu muallak. 

İlginizi Çekebilir:  Hakan Dinçkol Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Boy ve Kilosu

Kendisi hakkında merak edilen bir diğer önemli konu ise boyu ve kilosu. Gece Gündüz 1.68 boyunda ve 50 kilo. 

Yukarıda kendisi hakkında sorulan ve merak edilen belli başlı konu başlıklarından sizlere söz ettik. Kendisi hakkında yanlış olduğunu düşündüğünüz veya eklemek istediğiniz yerleri bizlere aşağıdaki iletişim bölümünden veya yorumlar kısmından iletebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara