TELE 1 Sunucusu Sedef Kabaş Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Tele 1’in kadın spikerlerinden Sedef Kabaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Sedef Kabaş”tan söz edeceğiz. 

Sedef Kabaş Kimdir? 

  • Türk haber sunucusu, televizyon programcısı, danışman.

1970 yılında Londra’da dünyaya gelen Sedef Kabaş, 1992 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Ardından da Fulbright bursunda yararlanarak Boston Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği alanında yüksek lisans yaptı. 

Mesleki kariyerine Atlanta CNN International’da başlayan Sedef Kabaş, bu alandaki ilk Türk gazetecidir. Türkiye’de NTV, ATV, TV 8, SKY Türk gibi çeşitli tv kanallarında programlar hazırlayan Sedef Kabaş, TRT 2’de Medya Medya adlı programı hazırlayıp sunmuştu. Şimdilerde ise Tele 1 ekranlarında haberleri sunmaktadır. 

Marmara Üniversitesi’nde iletişim doktorasını alan Sedef Kabaş, 2007 senesine Sedef Kabaş Eğitim isimli bir şirket kurmuş ve bu şirketle beraber çeşitli firma ve kuruluşlara danışmanlık ve koçluk hizmeti vermeye başlamıştır. Şu anda da üst düzey yöneticilere ve çeşitli firma yetkililerine yönelik iletişim koçluğu yapmakta ve söz konusu şirketlere yönelik medya ve iletişim konuları üzerinde eğitimler vermektedir. 

Etkili iletişim ve medya konuları üzerinde bir dönem Boğaziçi, Bahçeşehir ve Kültür Üniversitelerinde dersler veren Sedef Kabaş aynı zamanda YouTube üzerinde de yine iletişim, medya, basın konuları üzerinde içerik ve videolar yayınlamaktadır. YouTube’da 25 binden fazla abonesi olan Sedef Akbaş, kanalına çeşitli isimleri davet ediyor, kanalında ayrıca gündeme ilişkin çeşitli konularda fikirlerini konukları ile beyan ediyor. Muhalefetin son zamanlardaki temsilcilerinden olan TELE 1’in sevilen isimlerinden olan Sedef Kabaş ismi son zamanlarda farklı bir olayla gündemde. 

Neden Gündem Oldu? 

18 Mayıs 2020 tarihli Tele 1 programında Ekrem İmamoğlu’nu canlı yayına konuk eden Sedef Kabaş’ın Ekrem İmamoğlu’na yönelik sarf ettiği “nasıl kendinize yönelik suçlamalara karşı sabırlı olabiliyorsunuz, siz sabır taşı mısınız” sözleri iktidar medyası tarafından “yandaşlık” olarak tanımlandı.

Öte yandan Recep Tayyip Erdoğan’dan vurgulu bir şekilde “AKP’li Cumhurbaşkanı” diyen ve İstanbul’u iki kez kaybettiğini dile getiren Sedef Kabaş, ayrıca Erdoğan’ın İmamoğlu ile yarış içinde olduğunu söylemişti. 

Canlı yayında Ekrem İmamoğlu ile olan yakınlık diyaloğu ve ekranlara yansıyan samimiyet, iktidara yakın olan diğer yandaş medya kuruluşları tarafından “yandaşlık” olarak tanımlanmış. Havuz medyasının amiral gemisi Sabah, olayla ilgili olarak “Sedef Kabaş yandaşlığın kitabını yazdı” başlığını atmıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber