Nuriye Gülmen’den Skandal Seyit Rıza Paylaşımı

Nuriye Gülmen’den skandal Seyit Rıza paylaşımı. Akademisyen ve aktivist olan Nuriye Gülmen, KHK ile görevinden ihraç edildikten sonra Semih Özakça ile açlık grevine başlamış geçtiğimiz aylarda sağlık sorunları nedeniyle grevden bir sonuç alamadan dönmüştü.

Aktivist kimliği ile tanınan Nuriye Gülmen, bugün öğleden sonra 4.21’de kişisel hesabından yaptığı paylaşımla tepki topladı. Nuriye Gülmen, bugünki paylaşımda Seyit Rıza vurgusu yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Mehmet Özhaseki: Hainlik Edenlerin Çoğu Üniversite Mezunu

Nuriye Gülmen kişisel hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Dersim’den Kemal Babamız geldi. Dünyaları getirdi bana. O, bugünün Seyid Rızası. Ellerine sarılmalı, gözlerinden öpmeli, sevdasına hayran olmalı… Dersim’den Kemal Babamız geldi.

Seyit Rıza Kimdir?

İlginizi Çekebilir:  Levent Gültekin: Ezan Kutsal Değildir

Laiklik karşıtı ve cumhuriyet düşmanı olarak bilinen Seyit Rıza, Tunceli’de bölgedeki Kürtleri isyana teşvik etmiş ve 33 askerin şehit olmasına neden olmuştu.

Nuriye Gülmen’in skandal paylaşımı üzerine takipçileri şoke oldu. Nuriye Gülmen’in kimliğine yakışmayan bir hareket olarak değerlendirilen paylaşım geniş yankı buldu.

İlginizi Çekebilir:  Rahip Brunson Serbest Bırakılabilir mi?

Nuriye Gülmen Kimdir?

Nuriye Gülmen, akademisyenlikten kanun hükmünde kararname (KHK) ile görevden alındıktan sonra Semih Özakça ile açlık grevine başlayan Türk akademisyen ve aktivist.

Kasım 1982 Kütahya doğumlu olan Nuriye Gülmen ve greve beraber başladığı Semih Özakça geçtiğimiz haftalarda tahliye edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat