Biyografi

Ola Karakurt Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Ola Karakurt kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ola Karakurt’tan söz edeceğiz.

Ola Karakurt Kimdir?

  • Muhabir.

1987 yılında Suriye’de dünyaya gelen Ola Karakurt, gazeteci ve muhabirdir. Lisans eğitimini Şam Üniversitesi’nde tamamlayan Ola Karakurt, gazetecilik kariyerine 2014 yılında Al Jazeera Türk bünyesinde çevirmen olarak başlayan Ola Karakurt, sonrasında Anadolu Ajansı Arapça Servisi’nde gazeteci olarak çalışmalarına devam etmiştir. Ola Karakurt, TRT Haber’de de çalışmıştır. Şimdilerde ise TRT Arapça’da gazetecilik çalışmalarına devam etmektedir.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Ola Karakurt, gazetecilik çalışmalarına TRT Arabi bünyesinde devam etmektedir. Ola Karakurt hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtların en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • trthaber.com, Ola Karakurt haberleri, erişim tarihi: 17 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds