Otomobil

Opel İnsignia B Lastik Basınç Sensörü Arızası Çözümü

Opel İnsignia B Lastik Basınç Sensörü Arızası Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda otomobille ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Opel’in İnsignia B Lastik Basınç Sensörü arızasının çözümünden söz edeceğiz.

Opel İnsignia B Lastik Basınç Sensörü Arızası Çözümü

Opel’in İnsignia B araçlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de Lastik Basınç Sensörü yani TPMS ismiyle adlandırılan arıza lambasının sürekli yanması. Bu lamba ilk yanmaya başladığı andan itibaren sürücülere tedirginlik vermekte ve panik yapmalarına neden olmakta. İlk olarak bu hatayı aldığınız andan itibaren sakin kalmalı, araçla seyir halindeyseniz aracı sağa çekmelisiniz.

Opel İnsignia B Lastik Basınç Sensörü Arızası Çözümü Görseli

Sorunu temel bir çözüme kavuşturabilmek için Lastik Basınç Sensörünü öğrenelim. Lastik Basınç Sensörü araç lastiklerinin iç kısmında veya sibob yerine ek olarak takılmış, pil ile çalışmakta olan ve aracın beyni ile iletişim kurabilmek için radyo frekansı kullanan bir sistemdir. Bu sistem ek olarak araç lastiklerinin ısı değerlerini ve basıncını anında ölçer beyne iletir. Aracın beyni aksi bir durum olduğunu anlarsa da Lastik Basınç Sensörü yanmaya başlar. Hatayı aldığınız ilk andan itibaren bir Lastik Servisi bulunuz. Gerekli araç lastiği kontrolleri ve bakımı yapıldıktan sonra sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Görsel Kaynak: YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds