Kendine FETÖ Uzmanı Diye Kart Çıkaran ve 4 Yıl İşe Gelmeyip 270 bin Lira Para Alan Çetin Acar Kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın işten çıkarmalar ile ilgili yaptığı konuşmada belediyede işe gelmeyip maaş alan ve yaptığı görevin kat ve kat fazlası maaş alan personellere yer verdi. İlkokul mezunu çalışanların olduğunu, bazılarının çaycı olduğu halde 10-12 bin lira maaş aldığını, ağır vasıta şöförlerinin 4 bin 800 liraya istihdam edildiğini dile getirdi. 

Mansur Yavaş ayrıca konuşmasında kendisine FETÖ uzmanı diye kart çıkartıp 4 yıl işe gelmeyen Çetin Acar’dan da söz etti. Mansur Yavaş, şahsın belediyede 4 yıldır çalıştığını ve kendisini FETÖ uzmanı diye tanıtıp hiçbir iş yapmadan 270 bin lira maaş aldığını belirtti. 

Gazeteci İsmail Saymaz, konuyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Saymaz’ın aktardığı verilere göre Çetin Acar, 2009’da belediye kadrosuna girdi. 2015 yılında işe gelmemeye başlayan Çetin Acar, belediyeden 270 bin lira maaş aldı. 

18 Eylül 2019 tarihinde ifade vermeye çağrılan ancak ifade vermeye gitmeyen Çetin Acar, “neden gelmediği” sorulunca “devlete çalışıyorum” cevabını verdi. Ardından MİT, şahsı tanımadığını ve böyle bir personellerinin olmadığını belirtti. Şahıs, Mansur Yavaş tarafından işten atıldı. 

Çetin Acar, 2009 yılında belediye kadrosuna girmiş, belediyenin BELKA isimli şirketinde işçi olarak işe başlamış daha sonra uzmanlığa terfi eden Acar, son olarak müşavirliğe yükselmiştir. İsmail Saymaz’ın paylaştığı verilere göre Çetin Acar gelmediği 5 yıl boyunca aldığı maaş miktarı şöyle: 

2015: 17 bin 785 TL

2016: 43 bin 568 TL

2017: 59 bin 164 TL

2018: 74 bin 371 TL

2019: 73 bin 919 TL

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU 

Mansur Yavaş’ın gündeme getirdiği FETÖ uzmanı Çetin Acar, sosyal medyanın gündemine de düştü. Vatandaşlar, belediyede 10 yıldır çalışan ve son 4 yıl işe gelmeden 270 bin lira maaş alan Çetin Acar’a tepki gösterdi. Ekşi Sözlük yazarları da Çetin Acar’a tepki gösterirken Mansur Yavaş’ı şahsı işten çıkarması nedeniyle tebrik etti. 

8 Bin İşçinin Hesabını Neden Sormuyorsunuz? 

Mansur Yavaş, kendisine yöneltilen işten çıkarma ile ilgili sorulara ise belediye başkanlığı döneminde yapılan işten çıkarmaların hepsinin kanıtlı ve bir sebebi olduğunu belirtirken kendisinden önce belediye başkanı olan Melih Gökçek zamanında 8 bin işçinin işten çıkarıldığını belirterek “bunun neden hesabını sormuyorsunuz” diye tepki gösterdi. 

Çetin Acar ile İlgili Aramalar 

Google’da arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; çetin acar kim, çetin acar ne iş yapıyor, çetin acar nereli, çetin acar ankara belediyesi, çetin acar kaç yaşında, çetin acar fetö uzmanı, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir