Biyografi

Orkun Yazgan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Orkun Yazgan, 1970 yılında Ankara’da doğmuş bir Türk sunucu ve müzisyendir. Galatasaray Lisesi ve ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Yazgan, televizyon haberciliği kariyerine NTV’de başlamış ve ardından ATV’ye geçmiştir. Daha sonra CNN TÜRK’e geçerek Ece Üner ile birlikte hafta içi sabah yayınlanan Yeni Gün adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

2009 yılından itibaren Fenerbahçe’nin medya sorumlusu olarak görev yapmış ve Radyo Fenerbahçe’de Samandıra Saati adlı programı hazırlayıp sunmuştur. Fenerbahçe Spor Kulübü’nden ayrıldıktan sonra Saran Group İletişim Direktörü olarak 3 yıl boyunca görev yapmıştır.

Müzisyenlik kariyeri de olan Orkun Yazgan, 2000 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Grup SOS’un bir üyesi olarak “Yorgunum Anla” adlı parçayla Türkiye’yi Pınar Ayhan ile birlikte temsil etmiştir. Orkun Yazgan’ın İrem Selamoğlu ile evliliğinden Melodi ve Mimoza adında iki kız çocuğu bulunmaktadır. 2020 yılından itibaren arkadaşlarıyla birlikte Play Spor’da yorumculuk yapmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek çevre haberleri kanalı olan Çevre TV’de kendi hazırlayıp sunduğu Çevre Günlüğü programını sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.