Otobüs Yolculuklarında Mide Bulantısını Geçirmenin Yolları

Otobüs yolculuklarının başlıca problemleri arasında yer alan mide bulantısı ve hatta kusma gibi sorunlar, bu sorundan muzdarip olan kişiler tarafından kabusa dönüşebiliyor. Peki otobüs yolculuklarında mide bulantısı nasıl geçer? İşte otobüs yolculuklarında mide bulantısını geçirmenin alternatif yolları:

1- Yola Bakmayın

Otobüste mide bulantısı daha çok otobüste olduğunuzu hissettiğiniz anda başlar. Bu, arabada da olabilir. Bunun birinci yöntemi yola bakmamaktır. Yola bakmayın, yolda dikkatinizi dağıtmak için sağa sola baktığınız zaman bir yolculukta olduğunuzu ve istediğiniz anda otobüsten inemeyeceğinizi anlarsınız. Bu da bulantının şiddetini artıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  Nilüfer Turizm Yolculukları Hakkında Yorumlarım

2- Sakız Çiğneyin

Çok hafif de bir etkisi olsa bile bu yöntemi muhakkak deneyin. Sakızın içerisindeki ferah hava sizi rahatlatacaktır. Hatta sakız yerine naneli şeker de yiyebilirsiniz. Bu nefesinizi açacak ve bulantının şiddetini azaltacaktır.

3- Teker Üstlerinde Yolculuk Etmeyin

Bulantı en çok aracın sallanmasıyla beraber artar. Otobüslerde ise en çok sallanan yer tekerlerin üzeridir. Bu nedenle biletinizi alırken en arkadan veya orta kısımlardan bilet almayın. Bu kısımlar çok sallandığından mide bulantısını da artıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Olamaz Bunlar Kötü Adamlar Arabadan İnmesi Gerek'' Sorusunun Cevabı Nedir?

4- Su İçmeyin

Su, midede özellikle çok içildiği takdirde şişliğe neden olacak ve şişlik bulantının şiddetini de artırmaya neden olacaktır. Sadece su değil diğer içeceklerden de yolculuk boyunca içmeyin.

5- Molalarda Bol Bol Temiz Hava Alın

Mola verildiği zaman bu vakitte bol bol temiz hava almaya çalışın. Otobüsteki mide bulantısının temel nedeni havasızlıktır.

6- Parfüm ve Deodarant Sıkmayın

Parfüm ve deodarant gibi kozmetik ürünleri mide bulantısının tetikleyen ağır kokulardır. Bu kokulardan yolculuk boyunca uzak durun. Ancak kolonya mide bulantısını geçirmek için denenebilir.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 181. Seviye “Bu Savaşı Bitir” Sorusunun Cevabı Nedir?

7- Yolculuk Öncesi Yemek Yemeyin

Otobüs yolculuğu öncesinde yemek yememeye çalışın. Yerseniz dahi bu yiyeceklerin ağır ve yağlı olmamasına dikkat edin.

8- Kafanızı Cama Yaslamayın

Sallanmanın şiddetini ne kadar az hissederseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Hatta mümkün olduğunca sabit kalmaya çalışın. Cam kenarına kesinlikle oturmayın.

Bunların dışında otobüs içinde kokusu rahatsız edici yiyecekler yiyen yolcuları bizzat veya muavin aracılığıyla uyarın. Zira kötü kokular da mide bulantısına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara