Nilüfer Turizm Yolculukları Hakkında Yorumlarım

Otobüs yolculukları malumunuz olduğu üzere her ne kadar imkanlar geliştirilmeye çalışılsa da rahat yolculuklar olmuyor. Özellikle uzun mesafelerde otobüs yolculukları uzadıkça uzuyor. Bu yazımda Nilüfer Turizm’deki otobüs yolculukları deneyimlerinden bahsedeceğim.

Nilüfer Turizm, köklü bir firma ve bu işi yıllardır yapıyor. Yani ülkenin başat otobüs firmaları arasında ancak bir dönem iflas etmesi ancak daha sonra toparlanması firmanın dinamiklerini de neredeyse tamamen değiştirmiş. Şimdinin Nilüferinde sadece adının bir önemi var. Neyle gidiyorsun sorusuna ”Nilüfer” yanıtını verince en azından karşındaki insanlar ”iyidir” cevabını verebiliyor.

Ama dediğim gibi Nilüfer’in sadece adı kalmış. Yolculuklarda deneyimlediğim birkaç önemli noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Otobüsler Dolmuş Gibi

Ankara-İstanbul arası kullandığım Nilüfer’de son zamanlarda dikkatimi çeken en önemli şey bu oldu. Çamlıca gişelerinde, AŞTİ yakınlarında ve birkaç yerde düzenli olarak yolcu almalar başladı. Kısacası dolmuşa dönen Nilüfer’de molayı hariç tutarsak kesintisiz bir yolculuk hayal gibi.

Otobüslerdeki Teknik Aksaklıklar

Nilüfer’deki değişimde en can sıkıcı nokta ise burası. Otobüsler hem diğer rakip otobüslerden daha alt modeller hem de araç içinde çalışmayan pek çok aksam var. Araç içerisindeki soğutma/klimanın yetersiz olması, tekli koltuklarda ya da ikili koltuklarda prizlerin veya USB’lerin çalışmaması, kolçak kısımlarının bozuk olması ve dahi pek çok sorunla karşılaşmanız mümkün.

İkramlar

Eskiden nispeten daha kaliteli olan ikramlar, her otobüs yolculuğumda daha da kötüye gidiyor. Soğuk içecek olarak kola ve fanta dışında bir alternatifin olmadığı servislerin ayrıca kek veya kraker ikramı da birer ”lütuf” haline gelmiş.

Personeller

Nilüfer Turizm konusunda değişmeyen birkaç şeyden söz edecek olursak bunlardan biri personellerin ilgisidir. Pek çok sorununa rağmen personeller aşırı güler yüzlü olmaya gayret ediyor ve yardım severler.

Şoförler

Yine Nilüfer Turizm’in değişmeyenlerinden biri de şoförler. Şirketin teknik anlamda yerinde sayması ve hatta geriye sayması çalışanlar üzerinde olumsuz bir etki yaratmamış. Aşırı hız yapmayan, trafik kuralların riayet eden aslında yapması gerekeni yapan şoförler var. Malum yapması gerekeni yaptığı için kişileri övdüğümüz bir zamanda yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.