Ovaleks Nerede Satılır?

Ovaleks nerede satılır, nerede bulmak mümkündür? Daha önceki yazılarımızda ilaçlarla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Ovaleks’in nerede satıldığından söz edeceğiz.

Ovaleks Nerede Satılır?

Ovaleks farklı markalarda satışa sunulan, özellikle profesyonel pastacıların kullandığı bir katkı maddesidir. Ayrıca, Ovaleks kiloluk olarak profesyonel pasta malzemeleri satan firmalarda satılmaktadır. Diğer yandan internet üzerinden online alışveriş imkânı olan bir çok sitede satılmakta.

Ovaleks Nedir?

Pasta içerisinde kullanılan pandispanya ve keklerin yapılırken içeriğinde kullanılan profesyonel pasta katkı malzemesidir. Pastanelerde satılan kusursuz kek ve pasta şekillerinin de yaratıcısı diyebiliriz. Evde bin bir uğraş ile hazırladığınız keklerin üzerinde, ortasında çökmeler yaşanırken, profesyonel kek yapımlarında içerisine ilave edilen ovaleks ile görsel tüm kusurlar kapanıyor. Marketlerden satın aldığımız hazır keklerin içerisinde mutlaka bu katkı maddesi yer alıyor. Ürün içeriğinde genellikle potasyum hidroksit, monogliserid, polisorbat, poligliserol, propilen glikol, sorbitol gibi maddeler kullanıldığı bilinirken, Katsan markası satışa sunduğu ovaleks ürünü içeriğinde bitkisel olduğunu belirten tek firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.