Gündelik Hayat

Parafin Nerede Satılır?

Parafin nedir, nerelerde kullanılır ve zararları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda ilaçlarla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca parafinin nerede satıldığından söz edeceğiz.

Parafin Nerede Satılır?

Parafin petrolden ayrıştırılarak yapılır. Kokusuz olan parafinin rengi saydam ve yapısı serttir. Parafin aktarlarda satılır .

Parafin Nerelerde Kullanılır?

  • Tekstilde kullanılır. Isı iletkenliği olmadığı için sert hava koşullarına yönelik kumaş üretimlerinde kullanılmaktadır.
  • Yine ısı geçirgenliği olmadığı için izolasyon malzemeleri yapımında kullanılır.
  • Parafin kozmetik alanında ve cilt bakım ürünlerinde kullanımı yüksek oranda olan bir maddedir. Makyaj malzemelerinin içerisinde sıklıkla kullanılır.
  • Mum yapımında kullanılan maddedir.

Parafin’in Zararları Nelerdir?

Parafin kullanım oranları oldukça önemli bir konudur. Amaca yönelik doğru oranda kullanım sağlanmalıdır. Profesyonel bilgi düzeyine ulaşmayanlar için farklı amaçlar niteliğinde kullanılması uygun değildir. Parafin yenildiği taktirde ciddi sağlık problemleri doğurur. Parafin maddesi uzun süreli kullanımlarda karaciğerde büyüme durumu meydana gelebilir. Bu nedenle sürekli kullanıma uygun değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds