Biyografi

Özay Şendir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Özay Şendir kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, evli mi? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Özay Şendir’den söz edeceğiz.

Özay Şendir Kimdir?

  • Gazeteci.

1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özay Şendir, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar Kanal D, Habertürk, Sabah, BBC Radyo, Finansal Forum gibi kanallarda görev alan Özay Şendir, şimdilerde ise Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarı olarak kariyerine devam etmektedir. Özay Şendir aynı zamanda Sabah ve Habertürk gazetelerinin haber müdürlüğü, Kanal D haber koordinatörlüğü, genel koordinatörlük gibi görevlerde de bulunmuştur. Beyaz TV ekranlarında da yayınlanan ”Acı Kahve” isimli programın da sunuculuğunu yapan Özay Şendir, ulusal kanallarda da gündeme ilişkin yorumlarda bulunmaya devam etmektedir.

Instagram ve Twitter hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Özay Şendir, gazetecilik çalışmalarına ve kariyerine aktif olarak devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Özay Şendir hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Özay Şendir, erişim tarihi: 17 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.