Ilgaz Çınar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Ilgaz Çınar kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Ilgaz Çınar”dan söz edeceğiz.

Ilgaz Çınar Kimdir?

  • Spor yorumcusu, yazar

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ilgaz Çınar, Galatasaray Lisesi mezunudur. Spor yorumcusu olarak üne kavuşan Ilgaz Çınar, şu anda çeşitli kanallar üzerinden yorumculuk yapmaktadır.

A Spor ekranlarında yayınlanan Son Sayfa isimli programda haftanın maçlarının yorumlarını yapan Ilgaz Çınar, daha önce de çeşitli kanallarda yine yorumculuk yapmıştır.

NTV Spor Radyo’da Cüneyt Kaşeler ile birlikte Gol Yolları isimli programın sunuculuğunu yapan Ilgaz Çınar, bu programa daha sonra Cem Dizdar ve Gürcan Bilgiç ile beraber devam etmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Çiğdem Benli Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kimdir?Oynadığı Diziler?

Bir dönem Mehmet Ayan ile birlikte Lig Radyo’da da görev yapan Ilgaz Çınar, galatasaraysözlük adlı mecrada da yazarlık yapmıştır. Bilgi birikimi, kişiliği ve mesleğine olan saygısı gibi pek çok sevilen özelliği bünyesinde barındıran ve ekranların sevilen spor yorumcuları arasında yer alan Ilgaz Çınar, özellikle akılcı yorumları ile dikkat çekiyor.

Uzun bir süre hem radyoda hem de televizyonda spor yorumculuğu yapan Ilgaz Çınar, daha sonra SkyTürk ve 360 TV’de de çeşitli programlar yapmış ancak buradaki programları uzun soluklu olmamıştır.

İlginizi Çekebilir:  A Para Sunucusu Zeynep Özkara Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi Kim?

Spor yorumculuğu kariyerinin ardından Bursaspor’un Scout ekibine dahil edilen Ilgaz Çınar, kulübün Türkiye’den ve ülke dışından gelecek vaat eden oyuncu bulması konusunda Bursaspor’da görev yapmaya başladı ancak Bursaspor’un küme düşmesinin ardından idari kadronun değişmesi ile birlikte Scout departmanı da kapatıldı. Böylece Ilgaz Çınar’ın buradaki görevi de bitmiş oldu.

Kısa bir süre medyadan uzak kalan Ilgaz Çınar, daha sonra Gol Yolları‘ndan tanıdığı Gürcan Bilgiç ile beraber A Spor’da Son Sayfa isimli programda yorumculuk yapmaya başladı.

Ilgaz Çınar Hakkındaki Aramalar

İlginizi Çekebilir:  Sevim Tanürek Kimdir? Nasıl ve Ne Zaman Öldü? Ölüm Nedeni Nedir?

Ilgaz Çınar hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; ılgaz çınar eşi, ılgaz çınar babası, ılgaz çınar transfermarkt, ılgaz çınar bursaspor, ılgaz çınar a spordan ayrıldımı, ılgaz çınar hangi takımlı ılgaz çınar scout, ılgaz çınar nerede

Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara