Biyografi

Özge Borak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Eşi?

Özge Borak kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, eşi kim? Türk oyuncu Özge Borak, 14 Şubat 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Sanat hayatına çok genç yaşlarda adım atmış ve Türkiye’nin tanınmış bir ailesinden gelmektedir. İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) sanatçısı ve başkoreografi Selçuk Borak’ın kızıdır. Aynı zamanda annesi, balerin Buket Borak’tır ve kardeşi Selim Borak İDOB’un baş dansçılarındandır.

Özge Borak, sanatla iç içe bir çocukluk geçirmiş ve 8 yaşında Şehir Tiyatroları’nın çocuk bölümüne katılmıştır. İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Özge Borak’ın özel hayatı da medya tarafından ilgiyle takip edilmiştir. 2006 yılında Bülent Şakrak ile evlenmiş, ancak 2010 yılında boşanmışlardır. Daha sonra komedyen Ata Demirer ile 11 Kasım 2011 tarihinde nişanlanmış ve 22 Nisan 2012 tarihinde evlenmişlerdir. Ancak bu evlilikleri de 2014 yılında sona ermiştir.

Oyunculuk kariyerine 2003 yılında başlayan Özge Borak, birçok televizyon dizisi ve sinema filminde rol almıştır. Özellikle “Leyla ile Mecnun” dizisinin 68. bölümünde “Pakize” rolünde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca “Güldür Güldür” adlı komedi programında “Nezaket” karakterini 100 bölüm boyunca başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Kendisi aynı zamanda 2009 yılında Kürt filmi “Roja Reş”te (Karanlık Gün) “Rozêrîn” karakterini başarılı bir şekilde hayat vermiştir. 2022 yılında yayımlanan “Maske Kimsin Sen?” adlı bir yarışmada yer alarak birinci olmuş ve bu başarı ile dikkat çekmiştir. Özge Borak, Türk televizyon ve sinema dünyasında önemli bir yere sahip olan başarılı bir oyuncu olarak tanınır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Özge Borak hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Özge Borak, erişim tarihi: 19 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds