Mimari

Parsel Bilgi Ne Demek?

Arsa veya diğer taşınmazlar ile ilgili terimlere yeni aşina oluyorsanız muhtemelen ‘parsel bilgi’ terimini de ilk kez duymuşsunuzdur. Parsel bilgi demek, TAKBİS sisteminin halk arasında kullanılan adıdır. Bu sistem sayesinde parsele veya başka türdeki taşınmaza ait tüm detayları internet üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

e-Devlet sistemine geçildikten sonra çoğu kurum işlemlerini online olarak yürütmeye başladı. Tapu Kadastro Müdürlüğü de parsel bilgi sistemi sayesinde tüm kullanıcılara doğru bilgiyi 24 saat sunma imkanını yakalamış oldu. Bu sistem sayesinde alacağınız gayrimenkul hakkında detaylı tüm resmi bilgileri internet üzerinden edinebilirsiniz. Böylelikle evraklar üzerinde yapılabilecek sahteciliklerin de önüne geçmiş oluyor. Bu sisteme giriş esnasında ya da kullanırken karşılaştığınız bir hata ya da merak ettiğiniz bir konu varsa yorum olarak bırakırsanız sizlere hızlı bir şekilde cevap vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi