Mimari

Vaillant Klima u3 Hatası Çözümü

Vaillant klimalar maliyetlerine göre gayet iyi performanslar gösterdiğinden dolayı binlerce insan tarafından severek kullanılmaktadır. Kullanıcı oranı yüksek olunca internet üzerinde hata kodları için yapılan araştırmalar da yüksek oluyor. Bu makalemizde Vaillant klima u3 hatası ve çözümüne hızlı bir bakış atacağız. Diğer türlü hatalar için sitemizde arama yapabilir yine bir sonuca ulaşamadıysanız konu altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

U3 hatası demek, düşük voltaj hatasını ifade etmektedir. Kullanıcıların aklına hemen; ‘Uzun süredir hiçbir problem yaşamadım. Birden voltaj mı değişti’ Sorusu gelebilir. Kısmen hakkı bir endişe çünkü bu hataya sebep olan başka bir faktör daha olabilir. Öncelikle voltaj arızası olmadığına emin olmak için teknik bilginiz varsa avometre ile klima besleme gücünü ölçünüz.

Dikkat! Teknik bilginiz yoksa tesisata dokunmayın! Elektrik çarpma tehlikesi vardır.

Problem voltajdan ise araya düşürücü ya da yükseltici ekleyebilirsiniz. Diğer ihtimal ise ana kartın arızalı olmasıdır. Bu arıza garantiye girer ancak garantiniz bittiyse tami değil, değişim yoluna gitmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.