Teknoloji

Photoshop Msvcp140.dll Hatası Çözümü

Msvcp140.dll hatası bütün programlarda olabilen ve doğal olarak karşımıza çıkabilen sorunlardan bir tanesidir. Photoshop uygulamasında da sıklıkla karşılaşabildiğiniz bu sorun oldukça basit çözümlerle halledilebiliyor. Bu yazımızda sizlerle Photoshop Msvcp140.dll Hatasını nasıl çözebileceğinizi göstereceğiz.

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki sorun Photoshop uygulaması içerisinde farklı nedenlerden dolayı olabilir. 64 sürümlerini başlatacağınız programda ‘’msvcp110.dll’’ dosyasının eksik olması sorunu almanıza neden olan genel problemdir. Bu sorunu çözmek içinse doğru sürümü yükseltmeniz yeterli olacaktır. Aşağıda yer alan farklı adımları takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

  1. \Program Files (x86)\Adobe\Adobe Creative Cloud\CoreSync\customhook\vcredist_x64.exe adımlarını sırasıyla takip ettikten sonra dosyayı çalıştırınız. Güncellenen dosya sorunu tamamen çözecektir.
  2. Farklı bir adım olarak ise Creative Cloud uygulamasını güncellemenizi öneriyoruz. Bilgisayarınıza uygun en doğru sürümü indirmeniz yeterli olacaktır.
  3. Son çözüm yöntemi olarak Denetim Masasına giriş yapmanızı istiyoruz. Burada bulunan Program Ekle/Kaldır seçeneklerine tıklayın, Visual C++ 2015 sürümünü kaldırın ve internet üzerinden tekrardan indiriniz. Böylelikle problem ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.