Teknoloji

Photoshop Program Hatası Nedeniyle Kaydedilemedi Çözümü

Piksel tabanlı resim ve fotoğraf düzenleme uygulaması Photoshop, günlük hayatta herkesin kullandığı bir programdır. Program içerisinde gerçekleşen onlarca farklı özellik bazı sorunların da yaşanmasına yol açabiliyor. Son zamanlarda çokça karşılaşılan Photoshop Program Hatası Nedeniyle Kaydedilemedi problemi, kullanıcıları endişeye kapayabiliyor. Bu sorunla karşılaştığınız andan itibaren oldukça basit bir işlem içerdiğini ve adım adım hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  1. Photoshop program hatası nedeniyle kaydedilemedi sorununun ilk çözümü için öncelikle Photoshop’un güncel olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Güncel olmayan program işlevlerini yerine getiremeyeceği gibi projelerinizi de kaydetmez.
  2. Katmanlar panelinde bulunan bütün katmanları gizleyerek deneyiniz.
  3. Kaydetmek istediğiniz dosya türü nedeniyle bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Bazı durumlarda .psd olan dosya türünü .png veya .jpeg’e dönüştürmek kolaylıkla sorununuzu çözecektir.
  4. Program içerisinde hatayı aldığınız anda Jeneratör Eklentisinin açık olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer ki eklenti açıksa sorunun ana kaynağı budur. Eklentiyi kolaylıkla kapatarak problemi çözebilirsiniz. 

Bütün bu adımları deneyerek kolaylıkla sorununuzu çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.