Sağlık

Plaquenil Ödem Yapar mı?

Daha önce kaleme aldığımız sağlık makalelerinde ilaçların yan etkileri hakkında siz değerli okurlarımızı detaylı bir biçimde bilgilendirmiştik. Bu makalemizde ise buna benzer şekilde ödem şikayetinin Plaquenil ismindeki, genellikle kaslarla ilgili olan rahatsızlığı tedavi eden ilaçla bağlantısı olup olmadığına göz atacağız.

Plaquenil ödem yapar. Ancak bu daha çok kabarma, şişlik gibi ödeme benzeyen belirtilerle baş gösterebilir. Prospektüs sizleri tam da bu noktada uyarmaktadır. Bunlar çok ciddi yan etkiler olmakla birlikte  derhal, vakit kaybetmeden doktora başvurmanız gerekecektir. Bu uyarıyı çoğu ilaç için yazılarımızda yapmaktayız. Ancak bunlar tamamen prospektüsün öngördüğü önemli hususlardır. Bir ilaca karşı alerjiniz geliştiği anda, o ilacın size sağlayacağı olumlu etkinin çok daha fazlasını zarar olarak görmeniz ne yazık ki mümkündür. Bu sebepten covid tedavisinde de uzmanların reçete edebildiği Plaquenil ilacını kullanırken dikkatli olmakta fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds