Pratik Duş Alma Rehberi

Arada bir sağlıklı duş alma sıklığı tartışılsa da her gün duş almanın insana zarardan çok yarar sağlayacağına emin olabilirsiniz. Sabah alarmınız çalarken doğru duşa hem işinize/okulunuza geç kalmamanız hem de evdeki diğer bireyleri banyo kapısında uzun süre bekletmemek için pratik ve doğru duş almayı bir kaç maddede öğrenin!

1. Bütün eşyalarınızı duşa götürün ve girmeden önce şampuan, havlu ve elbiselerinizin tam olduğuna emin olun. Bu size zaman kazandıracaktır.
2. Müzik dinlemekten kaçının. Duşta müzik dinlemek çoğu insan için oldukça keyifli olabilir. Fakat bu vakit katbetmenize sebep olabilir.
3. Üstünüzdeki kıyafetleri çıkarıp girmeye hazırlandığınız sırada duşta sıcak suyu açarak zaman kazanın. Böylece siz duşa girene kadar su ısınmış olacaktır.
4. Şampuan saçınızda iken vücudunuzu yıkayın. Böylece saçlarınız şampuan ile dinlendiği sırada vakit kazanmış olacaksınız.
5. Yüzünüzü yaklaşık 30 saniye boyunca yıkayın. Böylece siyah noktaların oluşma ihtimalini azaltmış olursunuz.
6. Son adımda duştayken dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
7. Çıkmadan önce suyun ayarını soğuğa doğru çevirmek daha enerjik olmanıza yardımcı olabilir. Yaklaşık 15 saniye soğuk suyun altında kalmanız yeterli olacaktır.
8. Bu işlemleri her gün tekrarlayın.

Unutmadan hızlı duş için birkaç pratik hatırlatma:
– Duşa yüzünüze biraz su çarparak başlayın.
– Kendinize zaman limiti koyarak duş alın.
– Pratik duş için biraz rahatsız edici derecede soğuk su kullanmanız sizi hızlı duş almanız için motive edebilir.
– Eğer evdeki diğer kişiler ile yaklaşık aynı saatlerde kalkıyorsanız. En önce kim hazır olacak diye rekabete girebilirsiniz.
– Evdekiler duşa girdiğinizi biliyorsa ve yabancı yoksa yani kapıyı açmayacaklarını biliyor iseniz. Duş alırken kapıyı kilitlememeniz acil durumlar için daha iyi olacaktır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.