Teknoloji

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası Çözümü

Profilo çamaşır makinelerinde en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de E18 Hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatanın yaşanılma nedenlerine bakıldığında farklı sebepler görülse bile ilk andan itibaren sakin kalarak asla tedirginliğe kapılmamanızı öneriyoruz. Sadece size sunacağımız bilgiler doğrultusunda hatanın neyden kaynaklandığını bularak çözüm adımlarını uygulamanız yeterli olacaktır.

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatasının yaşanılması konusunda makine su boşaltımını doğru bir şekilde yapamadığını söylemektedir. Düzgün biçimde çalışamayan sistem, işlevlerini olumsuz şekilde yaparak düzensiz bir döngüye girer. Kirli suyun tahliye edilememesinde ise birkaç sebep bulunmaktadır. Bu sebepleri alt kısımdan bulabilirsiniz.

  • Tahliye filtresi tamamen tıkanmış olabilir
  • Tahliye pompasında arıza meydana gelmiş olabilir
  • Tahliye su hortumuna bir parça kaçmış olabilir

Bu üç farklı şey hatanın yaşanılmasındaki en büyük etkenlerdendir. Çözüm olarak ise bahsettiğimiz adımlardaki yerleri kontrollü şekilde inceleyerek bir sorun olup olmadığına bakınız. Bu noktada hortumda oluşan bir kırılma ya da ezilme var ise değiştirerek problemden kurtulabilirsiniz. Fakat bu sistemde bir sorun yoksa daha değişik bir sorun yaşandığı söylenebilir. O yüzden bunu fark ettiğiniz taktir de teknik servise ulaşarak destek istemeniz en doğru yol olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.