Teknoloji

Sunucu Bulunamadı Hatası Çözümü

Windows cihazlar gündelik ve iş alanında sevilerek kullanılan ve herkesin tercih ettiği bir işletim sistemidir. Sistem kendi üzerine kayıtlı olan yapılarıyla iletişim halinde çalışır ve kullanıcının isteklerini yerine getirir. Bu doğrultuda bazen istenmeyen hatalar karşımıza gelerek problemler yaratılabilmektedir. Bu noktada özellikle yaşanılan ‘’Sunucu Bulunamadı Hatası’’ kullanıcıların büyük bir sorun gözüyle baktığı işlemlerdendir. O yüzden bu yazımızda hatadan bahsederek nasıl çözüleceğine dair bilgiler vereceğiz.

Sunucu Bulunamadı Hatasının yaşanılmasında ki en temel neden DNS sunucu ayarlarının doğru çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Hatayı devamlı olarak alıyorsanız internet bağlantılarınız doğru çalışmayarak güncelleme yapılıyor olabilir. Bunun yanında daha farklı etkenlerde hatanın yaşanılmasında kendisini gösterebiliyor. Sunucu Bulunamadı Hatası Çözüm olarak ise yapacağımız işlemler oldukça basittir. Alt kısımdan çözüm hakkında maddeleri bulabilir, uygulayarak kolaylıkla çözüme ulaşabilirsiniz.

  • İnternet tarayıcınızın bilgisayar önbelleğini temizleyiniz.
  • DNS sunucu ayarlarını değiştiriniz.
  • DNS temizliği yapınız.
  • Tarayıcı çerezlerini temizleyiniz.

Bu dört farklı yöntemi de kullanarak problemden kurtulabilirsiniz. Fakat adımları uygularken atlamadan ve doğru bir şekilde tamamlamaya özen gösteriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.