Teknoloji

PTT Kargo Gümrüğe Sevk Edildi Ne Demek?

PTT kargo gümrüğe sevk edildi ne demek? Soran kişilere gelen mesajın ne anlama geldiğini söylemenin en iyi yolu ise kargonun PTT tarafından ülke dışına çıkarılmasının ardından, gönderinin yapılmış olduğu ülkenin gümrük işlemleri için gümrük makamına yollandığı anlamına gelir. Bu durum uluslararası gönderiler sırasında karşılaşılabilecek durumlardan birisidir. Gönderinin gümrükteki sevk işlemleri genelde 2-3 gün ile bir hafta civarında sürebilmektedir.  

Hedef ülkenin gümrük makamları tarafından gerekli incelemeler yapılırken, gönderinin içeriği, ne kadar değerli olduğu ve gönderinin ithalatı ile ilgili hedef ülkede herhangi bir kısıtlama olup olmadığı detaylı bir şekilde incelenir. Gerekli olan incelemelerin yapılmasının ardından, ürüne ait gümrük vergisi ile belirlenen diğer masraflar da ne kadar olduğu hakkında tutar ürüne bağlı olarak değişmekte ve belirlenmektedir. 

Tüm işlemler gerçekleştikten sonra gönderi alıcıya teslim edilir. PTT kargo gümrüğe sevk edildi ne demek? Yazımızda ne anlama geldiğini öğrenen ve ürün teslim alacak olan kişilerin bilmesi gereken bir diğer konu da ürünün teslim alınması sırasında, ürünü alan kişiden ek ücret talep edileceğidir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.