Hayvanlar

Tavşan Kuş Yemi Yer mi?

Doğada yaşamını sürdüren tavşanlar, genelde bitki bazlı beslenmektedir. Özellikle yeşil yapraklı sebze ve meyveler, tavşanların yemekten hoşlanmış oldukları yiyecekler arasındadır. Fakat ev ortamında beslenen tavşan kuş yemi yer mi? Kimi zaman merak edilen sorulardan birisidir. Fakat kuş yemi tavşanlar için genelde bir besin kaynağı olarak görülmez. Tohum ve tahıllar tanelerden oluştuğu için tavşanlara uygun bir beslenme öğünü sunmaz. Bu tür bir beslenme ile aynı zamanda tavşanın sindirim problemleri yaşaması ile sonuçlanan durumlara da yol açması muhtemel olabilir. 

Tavşanlar kuş yemi yer mi? Soran kişiler için önerebileceğimiz besleme türü, genelde tavşanların ihtiyaç duymuş oldukları besinleri içerisinde barındıran, özel olarak hazırlanmış olan karışımlar ile tavşanın beslenmesidir. Bu sayede tavşan gerekli olan vitamin ve minerali elde edecektir. Böylece tavşanın sağlıklı beslenmesi mümkün olacaktır. 

Tavşanın sağlıklı beslenebilmesi için kuş yemi yerine, özel hazırlanmış olan tavşan yemleri, sebze ve meyveler, köklü sebzeler ile gün içerisindeki öğünlerin çeşitlendirilmesi gerekir. Tavşana kuş yemi gibi tohum ve tahıllardan oluşan yiyecekleri vermek yerine, bitki bazlı yemekler vermeniz her zaman için tavşanını ihtiyaç duymuş olduğu besini elde etmesini sağlar. Bu durum da tavşanın sağlıklı bir şekilde yaşamasındaki en büyük etkenlerden birisi olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.