Teknoloji

Redmi Note 9 Pro Global Version Ne Demek

Xiaomi cihazlar kullanım olarak fazla kolaylık sağlayan ve bambaşka özellikleri bünyesinde tutan sistemlerdendir. Cihazlar içerisinde diğer Android sistemlere göre iki farklı versiyon kullanılmaktadır. Bunlar, Çin version ve Global versiondur. Çoğunlukla kullanılan Global Versiyon büyük merakla aranmakta ve ne anlama geldiği kullanıcılar tarafından bilinmemektedir. O yüzden bugün sizlere Redmi Note 9 Pro Global Version ifadesini net olarak açıklayacağız.

Redmi Note 9 Pro cihazlarda sıklıkla karşılaşılan kavramlardan bir tanesi de ‘’Global Version’’ ifadesidir. İfadenin anlamı Redmi Note 9 Pro’nun Dünya’daki bütün ülkelerde yeterli ara yüz geliştirmesine sahip olabildiği anlamına gelmektedir. Bütün ülkelerde kullanılabilen bu sistem, sadece Türkiye için geçerli olmayarak her yere özel yapılmıştır. Yani kısaca Global Versiyon ile birlikte her ülkede aynı ara yüzü kullanabilir, istediğiniz özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Farklı Xiaomi modellerde de Global Version olup olmadığını anlamak istiyorsanız bunu öğrenmenin oldukça kısa bir yolu bulunmaktadır. Öncelikle cihazınızın ayarlar kısmına giriş yapınız. Burada yer alan ‘’Telefon Hakkında’’ bölümünden telefonunuzun MIUI sürümü kısmında ‘’Global’’ ifadesi yer alıyorsa cihazınız global version imkanlarına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.