Otomobil

Renault Broadway Akü Lambası Yanıyor Çözümü

Renault Broadway Akü Lambası Yanıyor Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda Renault marka araçlarda görülen bazı hatalardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Reno’nun Broadway modelindeki akü lambası yanıyor hatasından söz edeceğiz.

Renault Broadway Akü Lambası Yanıyor Çözümü

Renault Broadway araçlarda Akü Lambası hızlı bir biçimde veya sadece düz bir şekilde yanıyorsa buna bağlı olan iki neden bulunmaktadır. Ya akünüz bozulmuştur ya da akünüz bitmiştir. Akünüzün bitip bitmediğini anlamak için kontak takıldıktan sonra dönmüyorsa tamamen bitmiş demektir. Bunun yanında akünün motorla yaptığı elektrik bağlantısı da kontrol edilmelidir. Burada bulunan kabloların arızalı veya eskimiş olma ihtimalinden dolayı da sorunu yaşıyor olabiliriz. Bu neticede akünüzde bitme gibi bir durumu yoksa bu sefer arızanın nedeni Şarj Dinamosunun arızalı olmasıdır.

Renault Broadway Akü Lambası Yanıyor Çözümü Görseli

Renault’nun Broadway marka aracında akü lambası motoru çalıştırdıktan sonra da yanıyorsa ve bu lamba hiç gitmiyorsa en yakın yetkili servise aracı götürmenizde fayda vardır. Yüksek ihtimalle serviste aracınızın alternatörü veya şarj dinamosunu değiştirilerek sorun ortadan kalkacaktır. 

Renault Broadway, Türkiye’de özellikle kırsalda en çok tercih edilen modellerden biridir. Yine buna bağlı olarak bu modelde rastlanan hataların başında yağ lambasının yanması yer almaktadır. Yukarıda da belirtildiği üzere hızlı ve düz bir şekilde yanıyorsa ya akü bozulmuş ya da tamamen bitmiştir. Bunu kontrol etmek için de aracınızın kontak alıp almadığını kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds