Ford Transit Volant Arızası Çözümü

Ford Transit Volant Arızası Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda Ford modeliyle ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Ford markasının Transit modelindeki volant arızasından söz edeceğiz.

Ford Transit Volant Arızası Çözümü

Ford Transit modelinde yaşanan sorunlardan bir tanesi de Volant Arızasıdır. Bu arıza genellikle dişlerin aşınmasından veya balans ayarlarının bozulmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Ek olarak aracınız rölanti devrindeyken aşırı derecede titreme yapıyorsa da bu sorunu yaşıyor demektir. Aşağıda yer alan kısımda arızaya neden olan bilgilere yer verdik.

Ford Transit Volant Arızası Çözümü Görseli

Volant Arıza Neden ve Belirtileri

  • Debriyaj pedalında pedalı bıraktıktan sonra normale göre gecikmeler yaşanması.
  • Araçta farklı bir koku meydana gelmesi.
  • Debriyajın pedalında yumuşama.
  • Aracı uzun süre kullandıktan sonra kontağı kapattığınızda motor biraz sallanarak durur.
  • Volan muhafazasından gelen gürültüler.

İlk önce bilmelisiniz ki bu hatayla karşı karşıya kaldığınızda kişisel olarak yapabileceğiniz net bir şey yoktur. En uygun zamanda bir çekici ile servise gidiniz. Serviste yapılan en temel işlem Volan Dişlisini kontrol etmek, kötü durumdaysa değiştirmektir. Bu neticede arızadan tamamen kurtulabilirsiniz. Yukarıda da belirtildiği üzere volant arızasında önceden fikir sahibi olmak mümkün. İlk olarak debriyaj pedalında normale dönüşlerde gecikmeler yaşanıyorsa bunu bir volant arızası nedeni saymak mümkün. Ayrıca kontak kapandıktan sonra motorsa sallanmalar oluyorsa ve araçtan farklı kokular geliyorsa bu da volant arızasına işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.