Otomobil

Renault Master Bakım Öngörülüyor Ne Demek?

Renault Master modelindeki araçlarda tüm araçlarda olduğu gibi belirli dönemlerde periyodik bakım yaptırmak son derece kritik önem arz etmektedir. Aram ekranda ‘bakım yaptırın, kısa sürede’ şeklinde uyarı vermesine ek olarak ‘bakım ön görülüyor’ uyarısı da vermektedir. Master bakım öngörülüyor demek, aracın servis zamanının geldiğini işaret etmektedir. Bu uyarının anlamını tahmin etmek çok kolay olsa da bazı durumlarda kilometresi gelmeden bakım uyarısı alan sürücüler otomobil forumlarına konular açmaktadır. Merak etmeyin büyük ihtimalle bir problem yoktur. Araç kilometreyi baz aldığı gibi bakım yapılan tarihten itibaren de 1 yıl saymaktadır. Yani kilometre dolmasa da zamanı geldiği için doğru uyarıyı veriyor demektir.

Renault Master Bakım Resetleme

Bu işlemi yapmak genellikle pedallara basmak gibi karmaşık işlemlerle halledilir. Ancak Master modellerinde yalnızca aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Kontağı açın,
  • Trip tuşuna 5 saniye basılı tutun,
  • Ekran kendiliğinden kaybolacak ve bakım uyarısı 1 sene ya da ilgili kilometreye kadar sıfırlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds