Otomobil

Toyota Sarı Üçgen İçinde Ünlem İşareti Ne Demek?

Toyota marka araçlarda ve özellikle Corolla modellerinde gösterge panelinde ansızın yanan, yanıp sönen ve can sıkan sarı üçgen içinde ünlem işareti genel bir hata kodunun uyarısını size vermektedir. Bu araçla ilgili genel bir hata kodudur ve hatayı nasıl sildireceğinizden önce ne ile alakalı olabileceği hakkındaki tüm ihtimallere göz atalım.

Toyota Sarı Üçgen Işığı Neden Yanar?

Genel bir hata kodu olsa da motorda veya şanzımanda kritik bir hata bulunduğunda araçta başka bir uyarı işareti daha yanacağından bu işareti görünce hemen telaşlanmanıza gerek yoktur. Yalnızca ışık bir bip sesi ile beraber yanıp sönüyorsa bu durumda aracınızı vakit kaybetmeden en yakın servise çekmeniz gerekecek kadar acil bir durum var demektir.

Toyota Sarı Üçgen İçinde Ünlem Nasıl Silinir?

Uyarıyı cihaz ile aracın ECU modülüne bağladıktan sonra rahatlıkla silebilirsiniz. Ancak hatayı tamamen gidermeden silerseniz bir süre sonra tekrar yanacaktır. Ayrıca arızayı çözmeden hatayı sildirip görmezden gelmeyiniz daha ağır arızalara sebebiyet verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi