Rikki Roath Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

TRT Belgesel’de yayınlanan ”Rıkkı’nın Türkiye Rotası” isimli programdaki sempatik tavırları ile dikkat çeken Rikki Roath kimdir ve nerelidir? Güzel programcı kaç yaşındadır? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Dakota Eyaleti’nde yaşayan Craig ve Vonda Roath çiftinin tek çocuğu olarak dünyaya gelen Rikki, çocukluğundan beri içindeki çok az yaşayacağına dair inançtan dolayı 14 yaşında iken dünyayı gezmeye başladı. Erken öleceğini ve bu yüzden gezmek istediğini ailesine söyleyen Rikki, olumsuz yanıt almasına rağmen Almanya’ya doğru yola çıktı. Maceraperest Rikki daha sonra Fransa, Belçika, İsviçre ve İtalya gibi ülkeleri gezdi. 22 yaşında olan Rikki, Türkiye’ye de geldi. Burada İstanbul ve Ankara’da 1 ay kaldı ve özel bir dershanede İngilizce dersleri vermeye başladı.

İlginizi Çekebilir:  Hande Yılmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Sempatik tavırları ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Rikki’nin tek hayali dünya turunu tamamladıktan sonra ülkesinde çiftçilik yapmak. Ülkesinde aşçılık kolejinden mezun olan Rikki, Türkiye’nin geleneksel mutfağına özgü yemeklerin yapımı öğrendi ve gezdiği her ülkede çok iyi dostluklar kurdu. Rikki, Türkleri hiçbir zaman unutamayacağını söyledi ve 5 ayda 4 kilo aldığını da belirtti.

Türkiye’yi gezdikten sonra Türkmenistan’a da gideceğini söyleyen Rikki, dünya turunda özellikle gelişmekte olan veya az bilinen ülkeleri gezerek oradaki insanları, yaşama biçimlerini ve müziklerini öğrenmeye çalıştığını söyledi. Gittiği ülkeleri yakından tanımak amacıyla İngilizce öğretmenliğinden modelliğe, aşçılıktan garsonluğa kadar birçok sektörde çalıştığını ifade eden Rikki Roath şunları kaydetti:

İlginizi Çekebilir:  Yiğit Koçak Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

“Fazla yaşamayacağımı düşünüyorum. Bu nedenle dünyayı gezmeye karar verdim. Bunu aileme söyledim. ’Olmaz’ dediler ama üzüldüğümü görünce çaresiz kaldılar. 14 yaşında dünya turuna çıktım. İlk durak Almanya oldu. Sonra Fransa, Belçika, İsviçre, İtalya ve Türkiye’ye geldim. Gittiğim her ülkede çalışarak geçimimi sağladım ve o yörenin insanını tanımaya çalıştım. Gezi boyunca bana zarar gelecek tüm kötülüklerden kendimi korumasını bildim. Belki gezi sonrası yaşadıklarımı ve gördüklerimi anlatan bir kitap yazabilirim. Her ülkeyi gezdikten sonra mutlaka ülkeme dönüp birkaç hafta ailemle kalıyorum. Onlar benim çok mutlu olduğumu gördüğü için artık dünya turuna destek veriyorlar. Özellikle Türk insanın çok sevdim. Sadece erkekleri çok çapkın. Türkiye’deki gezimi tamamladım. Buradan Türkmenistan’a geçeceğim. Her ülkede güzel dostluklar kurdum.”

İlginizi Çekebilir:  Kaan Kural Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

TRT Belgesel’de yayınlanan Rikki’nin Türkiye Rotası” isimli programda Anadolu’nun birçok bölgesinde yerel lezzetlerin peşine düşen Rikki, programda kullandığı jest ve mimikleri ile de kendisine hayran bırakıyor. Düzgün diksiyonu ve kelime seçimi ile bizden birisi gibi duran Rikki Roath,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara