Sağlık

Ritalin Memurluğa Engel mi?

Ritalin kırmızı reçete ile satılan ve dikkat tedavisinde aktif olarak psikiyatri doktorları tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bu ilacın memurluğa, polis, bekçi olmaya bir engel teşkil edip etmediğini makalemizde detaylı bir şekilde açıklayacağız. Tam olarak bir bakış sahibi olmak için lütfen makalemizi sonuna kadar okuyunuz.

Memurluk çoğu mesleği içine alan genel bir kavram olduğundan dolayı belirtmemiz gerekir ki, bazı alanlarda yalnızca güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması yeterli olurken bazı memur adayları için sağlık raporu ya da detaylı heyet onayı içeren sağlık raporu istenmektedir. Ritalin ilacına bu açıdan bakarak değerlendirmemiz gereklidir.

Buradan da anlıyoruz ki ilacın olumsuz etkisi için sağlık muayenesi istenmesi şarttır. Böyle bir durum yaşanma ihtimali bulunan bir memurluk dalına başvurduysanız hastaneye gittiğinizde e nabız geçmişinizde görülen ritalin, doktorun olumsuz değerlendirmesi sebebiyle dolaylı olarak memurluğa engel olabilir. Ancak burada önemli olan ilacı neden ve hangi süreyle kullandığınız. Sonuç olarak, reçete edilmiş bu ilaca rağmen sağlıklı raporu alabilirseniz memurluğa bir engel teşkil etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi