Sağlık

Roaccutane Kullanırken Botoks Yapılır mı?

Sivilce tedavisinde kullanılan onlarca ilaç bulunmaktadır. Ancak Roaccutane bu ilaçların en kuvvetlileri arasında yer almaktadır. Tedaviye başlarken doktorunuza kullandığınız diğer tüm ilaçları ve özel durumları paylaşmalısınız. Botoks gibi cilde doğrudan etki edecek müdahaleler Roaccutane kullanımı esnasında sizin için zararlı olabilir. Roaccutane kullanırken botoks yapılmaz. Ancak bir tedavi gereğince estetik dışında amaçla botoks yapılması gerekiyorsa mutlaka doktorunuza danışarak detaylı bilgi alınız ve bu şekilde hareket ediniz. Sağlık kategorimizde bulunan ilaç yazılarında genellikle eczacınıza da danışabileceğinizi söyledik. Ancak bu özel bir durum olduğu için yalnızca doğrudan tedaviyi planlayan doktorunuzdan tavsiye almanız çok önemli olacaktır.

Bunlara ek olarak, göz ve görme ile ilgili hassasiyet ve problemler yan etki olarak görülebilmektedir. Botoks göz çevresine yapılacak ise bu noktada çok daha büyük tehlike arz edebilir. İlacın asıl amacı akne tedavisi olsa da sistematik olarak karaciğerinize kadar vücudunuzda birçok noktaya etki edebilecek güçtedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds