Sağlık

Roaccutane Kullanırken Kese Yapılır mı?

Roaccutane ilacı hakkında sağlık kategorimizde onlarca makalede çok detaylı bilgiler verdik. Bu makalemizde ise cilde yapılan kese, köpük uygulamalarının ilacın etkisini azaltıp azaltmadığını tartışacağız. Öncelikle adetimiz üzere soruya açık ve net bir şekilde cevap verelim. Roaccutane kullanırken kese yapılmaz. Cildinizi güneş dahil olmak üzere dış etkenlerden son derece hassas bir şekilde korumanız gereklidir. Zaten Roaccutane çok kuvvetli bileşenler içeren bir ilaç olduğu için tedavi esnasında ciltte soyulmalar gibi yan etkiler görülebilir iken üzerine kese gibi tahriş edici bir uygulama cildinizi adeta mahvedecektir.

Yalnızca bu ilaç için değil, kese uygulaması birçok sivilce ve egzaman gibi deri tedavisinde kullanılan ilaç ve krem ile birlikte yapılmamalıdır. Uygulama tek başına gözenekleri açan ve rahatlatan bir temizlenme yöntemi olarak görüldüğünden tedaviyi desteklemesi beklenirken tam tersi sonuçlar gözlemlenecektir. Bu sebeplerin hepsini göz önünde bulundurarak kesinlikle tüm sert uygulamalardan cildinizi dikkatle koruyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds