Otomobil

Rot Başı Yerinden Çıkarsa Ne Olur?

Araçlarda oldukça önemli bir sistem olan Rot Balans’a sürücülerin kasis ve çukurlara girerken dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi halde sert ve dikkatsiz girişler Rot Başlarının yerinden çıkmasına neden olmaktadır. Rot Başları zamanla yırtılır veya yerinden çıkabilir. Bu olağan bir durum da olabilir çünkü aracı dikkatsiz kullanmanızdan ziyade Rot başlarında tozlanma ve kir gibi durumlar zamanla çıkmasına neden olmaktadır.

Rot başının kırılma, arızalanma ve kopma gibi hareketlerde araç kontrol edilemez ve kaza olma ihtimali artar. Bu yüzden bu tür durumlarda kendi canınızı veya farklı bir kişinin canını tehlikeye atmamak için Rot Başında sorun sezerseniz aracınızı sağa çekiniz. Vakit kaybetmeden değiştirilmesi gereken bu parça size çok zaman kaybettirmeyecektir. Son olarak aracınızın Rot Başını değiştirdikten sonra Rot Ayarını da yaptırmayı unutmayınız.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds