Sado Dayı Kimdir?

Sado Dayı kimdir? Sado Dayı nereli ve kimdir? Ne iş yapar? Daha önceki yazılarımızda çeşitli kişilerin hayatlarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Sado Dayı’dan söz edeceğiz.

Sado Dayı Kimdir?

Sado Dayı, İzmir’de; Alsancak‘ta, Kordon‘da veya Cumhuriyet Meydanında klarneti ile amatör müzik yapan bir sokak sanatçısıdır. Sado Dayı, özellikle Youtube’daki videoları ile ün salmış bir isim fakat İzmirliler tarafından daha önceden de bilinen bir isimdi.

Amatör fakat içten ve samimi oluşuyla milyonların kalbinde taht kuran Sado Dayı, İzmir’de, özellikle Kordon‘da, klarneti ile tanınan bir isim. Klarnetiyle çeşitli şarkıları seslendiren Sado Dayı, halktan bir isim ve işini oldukça seven birisi.

Kah sokak aralarında kah sahilde klarnetiyle şarkılar söyleyen ve klarneti ustaca çalmasının yanı sıra samimi ve cana yakın durmasından dolayı saygı duyulan Sado Dayı, İzmirliler için şimdiden ”simge” isimler arasında yer almıştır.

Aşağıdaki videoda Sado Dayı’nın ”gülü susuz seni aşksız bırakmam” isimli şarkıyı seslendirdiği video yer almaktadır. Sado Dayı, tıpkı bu videoda olduğu gibi yukarıda saydığımız yerlerde klarnetiyle bu tarz şarkılar söylemekte ve bu duyanlar tarafından ilgiyle karşılanmaktadır.

Kendisinin ne kadar çok sevildiğini anlamak için Youtube‘daki videolarının altındaki yorumlara bakın. Sado Dayı’nın özellikle İzmirliler tarafından ne kadar sevildiğini ve saygı gördüğünü anlayacaksınız.

Sado Dayı’nın daha uzun yıllar aramızda olması dileğiyle. Böyle amatör ruhlu sanatçılara ihtiyacımız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir