Sağlık

Safra Kesesi Ultrason Öncesi Su İçilir mi?

Ultrason ile safra kesesinin değerlendirilmesi gereken durumlarda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Safra kesesi için ultrasonla inceleme yapılmadan önce kişi 8 saat aç kalmalıdır. Kişinin aç olması safra kesesinde yer alan taşların büyüklüğü, safra kesesinin kalınlığı ya da şişkinliği gibi detayları belirlemek için oldukça önemlidir.

Ultrason öncesinde su içilir mi? Ultrason öncesi yemek yemedim ancak su içtim bir şey olur mu? Gibi soruların cevabını bu yazımızda sizler için yanıtlıyoruz. Safra kesesi için ultrason çektirmeniz gereken durumlarda mutlaka aç olmanız gerekmektedir. Doktorunuz bu konuda sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. Bazen 12 saat bazen ise 8 saatlik açlık durumu yeterli kabul edilmektedir. Safra kesesi ultrason öncesi su içilip içilmeyeceği konusuna gelecek olursak bu sorunun cevabı net olarak verilmektedir. Safra kesesi ultrasonu öncesi su içilmez. Safra kesesi ultrasonu öncesi su içmek safra kesesinin kasılmasına neden olmaktadır. Bu da ultrason sonucunuzu etkilemektedir. Ultrason sonucunun net olması ve kesin tanı konulabilmesi adına ultrason öncesi su içmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi