Gezi

Sahte Pasaport Nasıl Anlaşılır?

Bugün yazımızda sahte pasaport nasıl anlaşılır? Sorusu için genel anlamda nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz. Sahte pasaportun anlaşılabilmesi için çeşitli güvenlik önlemleri ve teknolojik sistemler kullanılmaktadır. Fakat herhangi bir teknolojik sistem kullanılmadan da sahte pasaportun anlaşılması mümkün olabilmektedir. Sahte bir pasaportu anlamanızı sağlayacak yöntemlerden bazıları şu şekildedir: 

  • Sahte pasaportlar incelendiği zaman, genelde gerçek pasaporta göre değişik bir görünüme sahip olmaktadır. Bunun nedeni ikisi sahte pasaportun düşük kalitedeki malzeme ile yapılmış olması ve renk açısından gerçeğe çoğu zaman tam anlamıyla uyum sağlayamamasıdır.  
  • Pasaport dikkatli bir şekilde incelendiği takdirde, kimi zaman yazı karakterleri, harfler rakamlar gerçek pasaporta göre değişiklik gösterebilmektedir. 
  • Gerçek bir pasaport içerisinde yer alan bilgilerde kişinin fotoğraf, ad, soyad, doğum tarihi ve pasaport numarası gibi bilgiler yer almaktadır. Sahte pasaporta bu bilgilerin yerlerinde değişiklik olabilir veya bilgiler tamamen eksik olabilir. 
  • UV ışığından geçirildiği zaman gerçek pasaportlarda güvenlik özellikleri bulunmaktadır. Fakat sahte pasaportlarda bunu sağlamak mümkün değildir. 
  • Gerçek bir pasaportta, yetkilendirme damgaları yer almaktadır. Fakat sahte bir pasaportta bu damga yer almamakta veya alsa dahi orijinal damga olmamaktadır. 

Yukarıda yer alan sahte pasaport nasıl anlaşılır ipuçlarından birini veya birkaçını tespit ettiğiniz takdirde, durumu yetkili kişilere bildirmeniz en doğru davranış olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds