Mimari

Sakarya Karasu’ya Yatırım Yapılır mı?

Sakarya ili yatırım için iki önemli avantajı ile ön plana çıkıyor. Karasu ilçesine gelmeden önce Sakarya ilinden kısaca bahsedelim. Öncelikle şehir hem yazlıkçıların hem de iş dünyasının aynı anda dikkatini çektiğinden dolayı diğer bölgelerde olmayan önemli bir fırsat. Sakarya ili böylesine değer artışı gösterirken özellikle Karasu’ya yatırım yapılır mı?

Öncelikle yatırım tavsiyesi yalnızca yetkili kuruluşlar ve lisanslı kişiler tarafından yapılabilir. Önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi sadece genel bilgi verme amaçlı yazılar yazmaktayız. Geçtiğimiz yıllarda BMC fabrikası temelleri atıldı. Ardından sanayideki büyük firmalar da buraya doğru kaymaya başladı. Çok büyük yatırım teşvikleri alan bölge de öncelikle arsa şeklinde menkullere takep bulunuyor.

Sadece sanayi bölgesi özelliğiyle bakmamak gerekir. Yatırım yapmak için sunduğu temiz hava ve doğayla iç içe olması da Karasu ilçesini son derece değerli kılan unsurlardan diğerleridir. Metrekare fiyatlarına göz attığımızda son yıllarda fazlasıyla artış gösterdiğinden ve henüz doyuma ulaşmamış gibi göründüğünden dolayı ekstra yatırımlar için halen açık kapı olarak görünüyor. Karasu orta ve uzun vadeli yatırımcılar için en azından bir süre daha trend değerini koruyacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.