Şal Bağlarken İğne Nasıl Takılır?

Tesettürün en kritik noktalarının başında elbette iğne kullanımı gelmektedir. İğne ile şalınıza çeşitli modeller verebilir, kullanımınıza uygun olan modeli kendinize özelleştirebilirsiniz. Geçmişten geleceğe farklı teknik ve iğne kullanımları ile kültürlere özgü başörtü modelleri meydana gelmiştir. Kültürün ve modern tesettürün harmanlandığı şal modelleri ise çağın en çok tercih edilenleri arasındaki yerini almaktadır.

Şal Seçimine Dikkat!

Şal bağlama tekniği şalın türüne göre değişim göstermektedir. Örgü olup olmaması, kalın, ince veya uzunluğu açısından pek çok çeşitte olan başörtü modellerinin bu açıdan değerlendirilmesi gerekmektedir.

Şal seçiminde temel olarak dikkat edilmesi gerekilen husus ise mevsime uygun bir kalınlıkta şal seçimi olacaktır. Kış mevsimlerinde daha çok kalın be örgü şallar tercih edilirken, yaz aylarında buna nispeten ince ve terletmeyecek şallar seçilmelidir.

İlginizi Çekebilir:  Enginar Bozulur mu?

Başörtünüzde kültürünüzü, şıklığınızı ve asaletinizi yansıtmak adına kıyafetinizle uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Renk seçimlerinde karışık renklerden ziyade vücudunuz ile başörtünüz arasında bir uyum yakalamanız sizler adına görsel bir şölen sunma fırsatını sunar. Şalın uzunluğu kişisel tercihe bırakılmakla birlikte, dokusal olarak naylondan ziyade daha pamuksu şal modelleri tercih etmeniz kullanım rahatlığı sunacaktır.

Şalda İğne Kullanımı

Şalın şıklığını, asaletini ve modernliğin kültür ile harmanlanışını en iyi gösteren temel etmen iğne kullanımıdır. İğneyi belli bir düzende kullanmak hem şalın sunumunu güzelleştirir hem de şalların daha uzun süre kullanılmasını sağlar. Şalınızın kusursuz görünümü için ütüleme aşamasını es geçmemelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 “Yine Ne Var Nee Dev Bir Örümcek mi” Sorusunun Cevabı Nedir?

Peki şallarda iğne nasıl kullanılmalıdır?

• Şal bağlarken iğne kullanımına başlamadan önce şalınız ile nasıl bir model oluşturacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

• Şalı bağlayacak mısınız? Önünüzde salık mı bırakacaksınız? Ensede mi sonlandıracaksınız? Tarzında soruları cevaplamanızın ardından bone kullanacak iseniz ilk olarak boneyi kafanıza yerleştirmelisiniz.

• Şalda iğne kullanımında diğer temel kriter ise yüzünüze uygun bir model seçmeniz olacaktır. Yüzünüzün büyüklük veya genişliği ile orantılı bir şal tekniği kullanmanız yüzünüzü hem daha zarif gösterecek, hem de şal kullanmanızdan zevk almanızı sağlayacaktır.

• Şalın püsküllerine dikkat! Püskülü yoğun ve karışık olan bir modelde püskülleri çok önde tutacak bir model kullanmamaya özen göstermeniz, şalı kullanım rahatlığınız açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir.• Şalın uzunluğu ile belirlediğiniz modelin ardından iğne renklerine de dikkat etmeniz şalı kusursuzlaştıracaktır. Şal ile uyumlu veya aynı renkte bir toplu iğne seçebilirsiniz• Az iğne kullanmanız, hem size güvenilir bir kullanım, hem de görsel açıdan zarif bir görüntü katacaktır. • İğneyi yüzünüzden ne çok uzak ne de yüzünüze çok yakın bölgelere takmayınız.• Yapacağınız modele göre iğneleri kafanızın orta hatlarında kullanarak yüzünüzün görünümünü yönlendirebilirsiniz. • İğneyi iyi geçirdiğinizden emin olun.• İğneyi sabitledikten sonra son kontrolleri yapın ve modelinizi kıyafetleriniz ile muhteşem bir görsellik ile sergileyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bornoz Takımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara