Teknoloji

Samsung Çamaşır Makinesi DE Hatası Çözümü

Samsung çamaşır makinesinde bazı hatalar makinenin çalışmasını engelleyerek uzun bir süre çözülemiyor. Bu hatalardan bir tanesi olan Samsung DE hatası, sunroof kilitleme cihazıyla alakalı bir sorundur. Sorunun yaşanma nedenleri farklılık gösterse de problem dikkate alınmalı ve bir an önce çözülmeye çalışılmalıdır. Hatanın alınma nedeni olarak alt kısımda yer alan maddeleri takip edebilir ve soruna neden olan şeyi bulabilirsiniz. 

  • Çamaşır makinesinin kapağı çok hızlı bir şekilde açılmış ve kilit yerinden oynamış olabilir.
  • Kapağın iç tarafı, makinenin yaptığı basınçtan dolayı etkilenmiş olabilir. Dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir.
  • Kapağın iç kısmında kalan kilit, bozulmuş veya yıpranmış olabilir.

Bahsettiğimiz üç detaylı durumda Samsung Çamaşır Makinesi DE Hatası almanıza neden olabilecek olaylardandır. Sorunu çözmek için ilk olarak tavsiye edeceğimiz şey elbette kapağı kapatıp tekrar açmaktır. Hemen ardından kod gitmezse, yukarıda belirttiğimiz nedenleri deneyerek kontrol etmeniz, harekete geçmeniz gerekiyor.

HE hatasında kilidin kırılma durumu oldukça popüler olduğu için kilidin deforme olup olmadığına dikkatli bir şekilde bakınız. Eğer ki yaptığınız işlemlerde de sorun çözülmüyorsa direkt olarak teknik servise bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi