Köftelik Bulgurdan Pilav Olur Mu?

Pilav yapımı için çeşitli bulgur ve pirinçler kullanılmakta. En makbul kıvamda olanı için hangisinin tercih edileceği tartışması bir yana dursun Köftelik Bulgurdan Pilav Olur Mu? sorusuna detaylı bir cevap verelim. Şimdiden afiyet olsun!

Köftelik Bulgurdan Pilav Olur Mu?

Bulgur pilavı çok sevilen ve yemeklerin yanına sıklıkla yapılan pilav çeşitlerinden biridir. Bulgurun birçok çeşidi bulunur ve her bulgur çeşidinden bulgur pilavı yapılması mümkündür. Bulgur pilavını illa kalın bulgurdan hazırlamak gibi bir zorunluluk bulunmaz. Dilerseniz ince bulgur kullanarak dilerseniz aşurelik buğday kullanarak leziz bir bulgur pilavı hazırlamanız mümkün olacaktır.

Köftelik bulgur çok küçüktür ve çoğunlukla çiğ köfte yapımında kullanılır. Bu bulgurdan pilav hazırlarken her zaman yapığınız bulgur pilavı tarifini kullanarak bulgur pilavınızı hazırlayabilirsiniz. Köftelik bulgurdan yaptığınız bulgur pilavını sade veya sebzeli, tereyağlı gibi formlarda yaparak lezzetine lezzet katabilirsiniz. Bu bulgurdan pilav yaparken kısık ateşte pişirmeniz pilavınızın kıvamının iyi olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber