Teknoloji

Samsung Çamaşır Makinesi Eko Temiz Kazan Ne Demek?

Çamaşır makineleri konusunda Samsung, Dünya’nın birçok markasından önde gelerek kendisini rahatlıkla kanıtlamıştır. Bünyesinde bulundurduğu farklı modlarla öne çıkan marka, şu ana kadar her sistemi kaliteli bir şekilde üretmiştir. Özellikle modlardan bir tanesi olan ‘’Eko Temiz Kazan’’ sistemi oldukça fazla konuşulan sistemlerdendir.

Samsung Çamaşır Makinelerinde ‘’Eko Temiz Kazan’’ ifadesi en çok merak edilen ve sorulan kavramlardan bir tanesidir. Eko Temiz Kazan, tambur iç kısmında yer alan bakteri ve tozların tamamını temizlemek amacıyla kullanılmaktadır. Diğer bir ismiyle Eko Temiz Kazan+ olarak da geçen sistem, devamlı olarak kullanılmalı ve düzenli biçimde yapılmalıdır.

Samsung çamaşır makinenizde eko temiz kazan modunu kullanmak için öncelikle yapmamız gereken işlemler bulunmaktadır. Makinenin ön tarafında bulunan güç düğmesine basıyoruz ve direkt olarak ‘’Program Seçici’’ kısmından ‘’Eko Temiz Kazan’’ bölümünü seçiyoruz. Burada bulunan tuşlardan işlemi başlatarak makinenin temizlenme aşamasına geçiş yapabiliriz. Otomatik olarak yapılan işlemi dilediğiniz zaman durdurabilir ve normal olarak makineyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.