Teknoloji

Samsung Çamaşır Makinesi HE Hatası Çözümü

Samsung çamaşır makinelerinde bütün ‘’H’’ harfiyle başlayan hatalar ısıtma elemanındaki bölgede bir problem olduğun ifade etmektedir. Samsung Çamaşır Makinesi HE Hatası da aynı şekilde makinenin ısıtma rölesinde veya elemanlarından bir tanesinde bozulma, parçalanma ve yıpranma yaşandığından söz edebilir. Bu yüzden bu parçaların olduğu kısımları dikkatli bir şekilde kontrol etmeli, bilginiz bulunmuyorsa teknik servisten yardım istemelisiniz.

Sorunla karşılaştığınız andan itibaren makineyi güç kaynağından ayırmanız gerekmektedir. Eğer ki içerisinde yer alan kıyafet ve çamaşırlar varsa bunları da çıkartarak kontrol edilmesi gereken bölgelere bakabilirsiniz. Hatayı aldıktan sonra kontrol etmeniz gereken yerler ise belirli başlı alanlardır. Bunlar termistör direnci, sıcaklık sensörü, su ısıtıcı elemanı, su ısıtıcı eleman kabloları ve ısıtıcının olduğu bölgedeki elemanlara şeklinde devam ediyor.

Belirttiğimiz her bölge detaylı bir şekilde kontrol edilmeli ve makineyi kullanmaya devam etmek için tamir edilmelidir. Aksi taktir de makine çalışamaz, isteklerinizi hiçbir şekilde yerine getiremez. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.