Citroen Jumper Turbo Arızası Çözümü

Citroen Jumper Turbo Arızası Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda Citroen marka araçlarda merak edilen çeşitli sorunlardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Citroen markasının Jumper modelindeki Turbo arızasından söz edeceğiz.

Citroen Jumper Turbo Arızası Çözümü

Citroen Jumper aracınızda Turbo ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız bu oldukça normal bir durumdur. Neredeyse Citroen ile alakalı olan bütün modellerde Turbo sorunu gözükür. Aracınızın düzenli olarak bakımlarını yaptırmanız ve zamanında çözülen sorun her zaman aracın ömrünü uzatır. Bu yüzden bu hatayı aldığınız andan itibaren aracı daha dikkatli kullanıp bir servise gitmeniz sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Sorun büyük bir konu olduğu için net bir bilgiye ve ilerisinde çözüme ulaşmanın zor olduğunu unutmayınız.

İlginizi Çekebilir:  Body Kit Ruhsata İşlenir mi?
Citroen Jumper Turbo Arızası Çözümü Görseli

Turbo Arızasının Belirtileri Nelerdir

 • Yağ dumanı oluşmaya başlar.
 • Gösterge panelinde Arıza Işığı Yanar.
 • Aracın aynı devirdeyken hissiyatı azalır.
 • Rampa ve yokuş çıkarken araç eskisine göre güç düşüklüğü yaşamıştır. Bunu direkt belirgin eder.
 • Son olarak ise yakıt tüketimi normal kullanıma göre iki katı artar.
İlginizi Çekebilir:  BMW Konforlu Giriş Nasıl Çalışır?

Yukarıda da görüldüğü üzere turbo arızası, daha önceden belirtiler verir. İlk önce yağ dumanından anlamak mümkündür. Sonrasında gösterge panelinde de arıza ışığına bakmak gerekir. Yine aynı şekilde rampalarda araçta performans düşüklüğü yaşanır. Ve ayrıca yakıt tüketiminde de önemli miktarda artış yaşanır. Bu belirtiler, önemli oranda turbo arızasının belirtileri arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu belirtilere dikkat etmek gerekir.

One thought on “Citroen Jumper Turbo Arızası Çözümü

 • Ocak 24, 2022 tarihinde, saat 14:54
  Permalink

  Merhaba 2017 ctroen jumper aracım var araçta turbo arızası veriyor bakım yapılmasına rağmen araç üç bin devire geldiğinde tekrardan çekişten düşüyor gaz yemiyor aracı stop edip çalıştırdıktan sonra düzeliyor bu sorunu bir türlü çözemedik acaba daha önce başına gelen varmı çözümü nerede bula biliriz yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi