Teknoloji

Samsung Çamaşır Makinesi HE1 Hatası Çözümü

Samsung çamaşır makinelerinde HE1 hatası en fazla karşılaşılan problemlerden bir tanesidir. Hatanın ana kaynağı ısıtma elemanları olarak bu bölgeden kaynaklı bir problem olduğu söylenmektedir. Sorunla karşılaştığınız andan itibaren makinenin fişini çekerek bütün güç aygıtlarını çıkarıyoruz. Bunun nedeni hata kodunun ısıtma elemanları tarafında yaşanmış olmasıdır. Eğer ki uzun bir süre fiş takılı olursa devrelere de zarar verebilir.

Samsung Çamaşır Makinesi HE1 Hatası ile karşılaşmanız ile birlikte makine içerisinde suyun çok hızlı bir şekilde ısındığını görebilirsiniz. Sorunu çözmek içinse yapmanız gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bunlardan ilki multimetre ismi verilen cihazla sensörün direncini ölçmektir. Eğer ki makine 1 rakamını gösterirse sistem bölgesi yenilenmesi gerekir. İkinci olarak ise makinenin ısınma alanında kalan bütün parçalarını teker teker kontrol ediniz. Buradaki herhangi bir parça kırılmış, parçalanmış veya yerinden oynamış olabilir.

Böyle bir durumla karşılaşırsanız yapıları değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Lakin çamaşır makinelerinde herhangi bir bilginiz bulunmuyorsa kesinlikle uzman servislerden yardım istemeli, süreci birlikte tamamlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.