Teknoloji

Samsung Çamaşır Makinesi SUD Ne Demek?

Samsung çamaşır makinelerinde en çok karşılaşılan ifadelerden bir tanesi de SUD kavramıdır. Bu kavram normal seviyeden daha fazla deterjan kullandığınızı söylemektedir. Bazı durumlarda tahliye filtresinde de sorun yaşanabildiğini söyleyen kavram, tamamen makinenin sağlığı için ayarlanmıştır ve büyük bir sorun değildir.

Sorunla karşılaşıldığı zaman ise aşırı miktarda köpük gözlemlersiniz. Normal seviyeyi geçen köpük miktarı devamlı biçimde artar ve sizi tedirgin edebilir. Lakin büyültecek bir sorun değildir ve kolaylıkla çözebilirsiniz. Çözüm olarak öncelikle SUD ifadesini gördüğünüzde çamaşır makinesini direkt olarak sonlandırmanız ve fişini çekmeniz gerekiyor. Ardından kapak kısmını açarak filtre kapağının üst kısmına bastırıyoruz. Buradan bulunan kapağı anahtar ile birlikte açıyoruz ve yüksek miktardaki suyu boşaltıyoruz.

Belirtilen işlemlerden sonra ise SUD ifadesiyle bir daha karşılaşmayacak ve dilediğiniz gibi makineyi kullanmaya devam edebileceksiniz. Eğer ki bir daha bu sorunla karşılaşırsanız aynı adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Bahsettiğimiz bölgelerde net bir bilginiz yoksa işlemi teknik servis yardımıyla yapmanızı tavsiye ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.